+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Burze i nawałnice w Żywcu, Krakowie, Jastrzębiu Zdroju: ZERWANE DACHY. (20/07/2011) 1. #1
  NEMEZIS
  Member NEMEZIS is on a distinguished road
  Siła Reputacji
  8

  Domyślnie Burze i nawałnice w Żywcu, Krakowie, Jastrzębiu Zdroju: ZERWANE DACHY. (20/07/2011)

  Miniona noc była koszmarna dla mieszkańców Śląska i Małopolski. Przez południowe regiony Polski przeszły gwałtowne burze i nawałnice. W Żywcu (woj. śląskie) silne wichury zerwały dachy z czterech budynków mieszkalnych, a po ulewnych deszczach w Krakowie woda wdarła się do kamienicy przy ul. Czarnieckiej. 15 mieszkańców trzeba było ewakuować. Straż pożarna walczyła z podtopieniami, usuwała połamane drzewa z dróg i posesji.

  burza_nawalnica_zerwany_dach_wichura_300x250_crop.jpg

  Nad Polskę nadciągnęły dwa fronty atmosferyczne, które ścierając się ze sobą powodują gwałtowne wyładowania atmosferyczne. Burze, nawałnice i wichury w nocy z wtorku na środę dały się we znaki szczególnie mieszkańcom Śląska, Małopolski i Opolszczyzny. Synoptycy ostrzegają, że w środę burze nadciągną też na Warmię i Mazury, Lubelszczyznę i Pomorze.

  Wtorkowe nawałnice największe szkody wyrządziły na terenie powiatu żywieckiego i w Jastrzębiu Zdroju. Straż pożarna interweniowała ponad 70 razy. W Żywcu i okolicznych miejscowościach silny wiatr zerwał lub poważnie uszkodził 4 dachy na budynkach mieszkalnych.


  W Jastrzębiu Zdroju padał grad wielkości grochu. Intensywne opady deszczu spowodowały podtopienia kilku piwnic, a w Krakowie woda wdarła się do kamienicy przy ul. Czarnowskiej. Budynek, w którym mieszka 15 osób trzeba było ewakuować. Inspektor nadzoru budowlanego oceni czy kamienica nadaje się jeszcze do zamieszkania. Na razie lokatorzy zatrzymali się w hotelu.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   
ciekawe strony internetowe