+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Warszawa: Uwaga, TUTAJ JUŻ STOJĄ FOTORADARY, które będą łapać za prędkość! 1. #1
  NEMEZIS
  Member NEMEZIS is on a distinguished road
  Siła Reputacji
  8

  Domyślnie Warszawa: Uwaga, TUTAJ JUŻ STOJĄ FOTORADARY, które będą łapać za prędkość!

  Uwaga kierowcy! Straż miejska postawi aż 57 nowych fotoradarów. Projekt ustawienia znaków informacyjnych wpłynął już do Zarządu Dróg Miejskich. W ciągu kilku miesięcy urządzenia pojawią się w całym mieście. Cztery już stoją. Sprawdź, gdzie będzie można wpaść za brawurową jazdę!

  policja_radar_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

  W tej chwili urządzenia działają w czterech miejscach. Obsługują je pracownicy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Uważać trzeba na wylotówkach: na skrzyżowaniu Czecha i Kajki, Pułkowej i Wójcickiego oraz Pileckiego i Herbsta. Radar stoi też na Trasie Łazienkowskiej na wysokości ul. Międzynarodowej.

  To jednak nie koniec. Nowych "suszarek", ale tym razem mobilnych, będzie w tym roku aż 57! Urzędnicy postawią znaki, które będą ostrzegały przed kontrolą.

  Miejsca podpowiedziała policja

  - Wybraliśmy je razem z policją - mówi "Super Expressowi" Monika Niżniak (32 l.), rzeczniczka straży miejskiej. - To tu najczęściej dochodzi do kolizji lub wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość i to tu kierowcy nagminnie ją przekraczają - dodaje. Strażnicy nie będą zatrzymywać jednak samochodów.

  List od strażników

  - Każdy namierzony przez nich kierowca, który porusza się za szybko, otrzyma zdjęcie i drogą korespondencyjną będzie musiał wytłumaczyć zbyt szybką jazdę i tą drogą otrzyma również mandat.

  Tu staną radary

  l Białołęka:

  ul. Marywilska 38 (przed zjazdem na ul. Płochocińską) i przy ul. Daniszewskiej (w kierunku Modlińskiej), ul. Modlińska 38 przy ul. Kowalczyka w kierunku Legionowa, ul. Modlińska 291 za ul. Mehoffera w kierunku centrum

  l Bielany:

  ul. Wybrzeże Gdyńskie (przy piaskarni)

  l Bemowo:

  ul. Połczyńska 98 przy autokomisie w kierunku granicy miasta, ul. Powstańców Śląskich 44 w kierunku Bemowa, ul. Powstańców Śląskich 119

  l Mokotów:

  al. Niepodległości 88, 90 w stronę centrum, ul. Powsińska 66, 67 w obie strony, ul. Sobieskiego 91, 93 w kierunku Wilanowa, al. Wilanowska 43 w kierunku Wilanowa

  l Praga-Południe

  ul. Grochowska 73, 163 i 295 w kierunku Wawra,

  ul. Ostrobramska 75 w kierunku Rembertowa, ul. Wał Miedzeszyński na wysokości Trasy Łazienkowskiej, al. Zieleniecka w kierunku Śródmieścia (przy przystanku autobusowym Rondo Waszyngtona), al. Zieleniecka w kierunku Dw. Wileńskiego (na wysokości ul. Zamoyskiego)

  l Praga-Północ:

  al. Solidarności 15 w kierunku Marek, al. Solidarności 6 w kierunku centrum

  l Śródmieście:

  ul. Czerniakowska 130/132 w kierunku granicy miasta, ul. Czerniakowska w kierunku Śródmieścia (przed wjazdem na Trasę Łazienkowską), Al. Jerozolimskie w kierunku mostu Poniatowskiego (na wysokości Muzeum Narodowego, ul. Solec, przy pomniku Sapera i płycie Desantu)

  l Targówek:

  ul. Radzymińska na wysokości ul. Piotra Skargi, nr 214 i 310 w kierunku Marek, ul. Radzymińska 129, 195 i 213 w kierunku centrum

  l Ursus:

  Al. Jerozolimskie 236 przy salonie samochodowym w kierunku granicy miasta

  l Ursynów:

  ul. Anody w kierunku Kabat (na wysokości stacji benzynowej), ul. Anody w kierunku centrum (na wysokości ul. Strzeleckiego), ul. Dolina Służewiecka w kierunku Służewca (tuż przed wiaduktem na Puławskiej), ul. Puławska 278, 300, 310 i 312 w kierunku granicy miasta, ul. Puławska 488 i 499 w kierunku centrum

  l Wawer:

  ul. Patriotów 31, 51, 77 i 93 w kierunku centrum,

  ul. Patriotów w kierunku granicy miasta (na wysokości ul. Odeskiej), ul. Trakt Brzeski 80 w kierunku granicy miasta,

  ul. Trakt Brzeski 76 w kierunku centrum, ul. Trakt Lubelski 207, 255 i 271 w kierunku granicy miasta, ul. Wał Miedzeszyński 141 w kierunku granicy miasta i w kierunku centrum (vis-a-vis szkoły)

  l Wilanów:

  ul. Przyczółkowa 274 w kierunku centrum,

  ul. Rosochata 80 w obu kierunkach

  l Włochy:

  na skrzyżowaniu ul. Astronautów i Hynka w kierunku Włoch, al. Krakowska 176 i 178 przy autokomisie w kierunku centrum, między al. Krakowską i ul. Grójecką (na wysokości wiaduktu)

  l Wola:

  al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku Żoliborza (na wysokości parkingu przy Powązkach), al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku Ochoty (w rejonie Lasku na Kole)

  l Żoliborz:

  Wybrzeże Gdyńskie 2 przy centrum wędkarskim w kierunku granicy miasta, skrzyżowanie ulic Wybrzeże Gdyńskie i Gwiaździstej w kierunku centrum

  Strażnicy mogą zatrzymać auto tylko w konkretnych sytuacjach zrobione zdjęcia wysyłamy kierowcom

  - Funkcjonariusze mogą tylko zarejestrować auto jadące za szybko. Nie mogą jednak zatrzymać i wylegitymować kierowcy - tłumaczy Monika Niżniak (32 l.), rzeczniczka straży miejskiej. - Strażnicy mają prawo do kontroli tylko wtedy, gdy podejrzewają, że kierowca jedzie pod wpływem alkoholu, pod prąd lub drogą jednokierunkową oraz wyłączoną z ruchu - dodaje.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   

Podobne wątki

ciekawe strony internetowe