+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Błędy na maturze 2011 1. #1
  Belfer
  Administrator Belfer is on a distinguished road
  Siła Reputacji
  10

  Domyślnie Błędy na maturze 2011

  Wcześniej język polski, teraz geografia. Do obydwu błędów przyznała się Centralna Komisja Egzaminacyjna.

  Geografia

  Na egzaminie maturalnym z geografii na poziomie rozszerzonym pojawiło się polecenie, by scharakteryzować dwa wykresy. Wykresy przedstawiały odpowiednie wartości temperatury i opadów. Zdaniem maturzystów oba wykresy były identyczne.

  Centralna Komisja Egzaminacyjna potwierdziła, że pomyłka w wykresach klimatycznych jest wynikiem błędu w druku i przy ocenie egzaminu to zadanie nie będzie brane pod uwagę.

  Język polski

  Wcześniej Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że będzie na korzyść maturzystów rozstrzygać wątpliwości związane z brakiem spójności w poleceniach dotyczących rozwiązywania zdań zamkniętych w teście egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.

  Niespójność poleceń w teście polega na tym, że w uwadze ogólnej znajdującej się na początku arkusza, gdzie zamieszczone są zasady rozwiązywania testu, znalazł się zapis: "W zadaniach zamkniętych wybierz tylko jedną z zaproponowanych odpowiedzi". Tymczasem w zadaniu piątym polecenie brzmi: "Poprawnym relacjom interpersonalnym sprzyjają różne zachowania i cechy rozmówców przedstawione w akapitach 4 i 6. Zaznacz wszystkie właściwe"; z kolei w zadaniu ósmym napisano: "Spośród zacytowanych poniżej zdań wybierz te dwa, dla których charakterystyczne są podane funkcje tekstu".

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   

Tagi dla tego tematu

ciekawe strony internetowe