+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Twitch - kontroler DJ-ski 1. #1
  Belfer
  Administrator Belfer is on a distinguished road
  Siła Reputacji
  10

  Domyślnie Twitch - kontroler DJ-ski

  Wieści o DJ-skim kontrolerze od Novation dochodziły do nas od dłuższego czasu, data premiery jednak była wiecznie przekładana z niewyjaśnionych powodów. Teraz, gdy wiemy już na temat najnowszego sprzętu prawie wszystko, zdaliśmy sobie sprawę, że warto było czekać. Pomyślicie pewnie, że stwierdzenie to jest mocno przesadzone, zwłaszcza, że nie widzieliśmy owego kontrolera na oczy. Starczy jednak rzut oka na dedykowane obsłudze Serato ITCh urządzenie, okrzyknięte mianem Twitch, a wiadomo, że bestia ta wprowadzi sporo zamieszania na rynku sprzętu dla DJ-ów komputerowych.
  Dlaczego? Od dawna wiadomo, że świat wizjonerów uważa pokrętła jog za relikt przeszłości. Nikt jednak nie był w stanie zaproponować nic od nich lepszego, a rozwiązania pomijające ich wykorzystanie, nierzadko okazują się rozwiązaniami na dłuższą metę niepraktycznymi. Gdzieniegdzie przebąkiwało się o technologii dotykowej, która jednak do tej pory była przez wielkie firmy pomijana, poza kilkoma wyjątkami w postaci eksperymentów niezależnych programistów.
  Pierwszym producentem sprzętu DJ-skiego, czyniącym krok w kierunku zastąpienia jogów, a nie pominięcia ich, jest Novation, które na wspomnianym kontrolerze Twitch umieszcza dwa dotykowe paski, podobne do tych znanych z najnowszych odtwarzaczy i kontrolerów firmy Pioneer. Tam jednak ich zastosowanie jest mocno ograniczone. Dwa twitchowe, podświetlane paski służą natomiast do obsługi wszystkiego, do czego wcześniej używano pokręteł jog.
  Twitch wyraźnie zbudowany został na podstawie wcześniejszych konstrukcji Eana Goldena i Moldovera, dwóch największych ze światowego ruchu świrów określanych mianem „controllerist” - czyli fachowców od muzycznego wykorzystywania kontrolerów, na podobnej zasadzie, jak turntabliści wykorzystują gramofony. Idąc ich śladem, zastosowano właśnie dotykowe paski, oraz zestawy wielkich padów na dole płyty czołowej sprzętu, służących do przysłowiowego „nawalania”, bez obaw o uszkodzenie sprzętu albo nie trafienie w malutki przycisk. Obsługują one hot cue, auto loopy, loop rolle oraz nowy dla Serato ITCH efekt, Slicer. Całości dopełnia novationowy interfejs audio z dwoma wejściami i czterema wyjściami.
  Pozostałe kontrolki to sprawa standardowa. Producent chwali się mniejszymi od standardowych rozmiarami oraz nad wyraz wytrzymałym materiałem, z którego jest wykonany kontroler. Na ile to prawda? Przekonamy się w lipcu. Zapowiedziana cena to okolice 1800 złotych, co może uczynić Twitch czarnym koniem rynku cyfrowego DJ-ingu – pamiętajmy, że w cenę wliczone jest pełnoprawne oprogramowanie DJ-skie, Serato ITCH, którego wersja 2.0 nadejdzie w tym roku wraz z kilkoma usprawnieniami.

  źródło: ftb.pl

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   

Tagi dla tego tematu

ciekawe strony internetowe