+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: "Nie wiedziałem o drugim pogrzebie brata na Wawelu" 1. #1
  Belfer
  Administrator Belfer is on a distinguished road
  Siła Reputacji
  10

  Domyślnie "Nie wiedziałem o drugim pogrzebie brata na Wawelu"

  Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami tygodnika "Newsweek" ujawnił, że nie uczestniczył w drugim pochówku tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego ponieważ w ogóle o nim nie wiedział.

  W kilka dni po pogrzebie w krypcie na Wawelu złożono dodatkową trumnę ze szczątkami przywiezionymi z Rosji. - Byliśmy akurat w Pałacu, gdy do bratanicy dotarła wiadomość, że do Polski przywieziono dalsze szczątki. Byliśmy zaszokowani. Jednak potem nikt mnie nie zawiadomił, kiedy będzie dodatkowy pogrzeb, w każdym razie nic takiego nie pamiętam - relacjonuje kwietniowe wydarzenia prezes PiS.

  Nie mam wątpliwości, że to Lech Kaczyński jest pochowany na Wawelu. Problem polega na tym, ze w różnych fazach tego nieszczęścia jego ciało wyglądało różnie - mówi w rozmowie z "Newsweekiem".

  Były szef rządu opowiada także, że że na lotnisku w Smoleńsku rozpoznał brata od razu. Kaczyński ujawnia także, że gdy w Warszawie, na polecenie szefa ABW Krzysztofa Bondaryka otwarto to nie było go przy tym.

  - Chciałem, żeby ciało brata oddano do zakładu, gdzie dokonuje się zabiegów kosmetycznych. Strasznie chciałem zobaczyć jeszcze raz Leszka tak, jak wyglądał za życia. Okazało się, że zabieg kompletnie się nie udał i żegnałem Leszka zupełnie nie do poznania - dodaje Jarosław Kaczyński.

  W wywiadzie dla "Newsweeka" Kaczyński po raz kolejny podkreślił, że prywatnej żałoby nigdy nie skończy. Pytany o koniec żałoby publicznej powiedział, że można ją zakończyć wtedy, gdyby wedle polskiej tradycji uczczone zostały wszystkie ofiary katastrofy, w pierwszym rzędzie prezydent i jego małżonka.

  - To nie nastąpiło - zaznacza brat tragicznie zmarłego prezydenta.

  W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. zginęło 96 osób, które udawały się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród ofiar byli m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

  źródło: Onet.pl

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   

Tagi dla tego tematu

ciekawe strony internetowe