+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Urzędy olewają premiera Tuska. Nie zwalniają, tylko zatrudniają nowych urzędników. 1. #1
  NEMEZIS
  Member NEMEZIS is on a distinguished road
  Siła Reputacji
  8

  Notka Urzędy olewają premiera Tuska. Nie zwalniają, tylko zatrudniają nowych urzędników.

  Przed wyborami parlamentarnymi szef rządu chciał dla oszczędności wprowadzić ostre cięcia w administracji publicznej. Premier Donald Tusk polecił urzędom zwalnianie pracowników. Lider PO najwyraźniej nie potrafi jednak utrzymać dyscypliny w podległych mu resortach, bo zamiast ubywać urzędników wciąż ich przybywa. Ministerstwa, urzędy wojewódzkie i izby skarbowe nic sobie nie robią z nakazu premiera.

  Z sony przeprowadzonej przez "Dziennik Gazetę Prawną" w 17 ministerstwach, 16 urzędach wojewódzkich i 16 izbach skarbowych oraz podległych im urzędach skarbowych wynika, że tylko trzy resorty: skarbu, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości zgodnie z poleceniem szefa rządu zmniejszają zatrudnienie.
  Reszta albo udaje, że nie słyszy, albo znajduje powody, by zatrudniać dodatkowych pracowników. Ostatnio nowe zasoby siły urzędniczej okazały się niezbędne w związku z prezydencją Polski w UE. Urzędy wojewódzkie także nie widzą potrzeby redukacji zatrudnienia.


  A premier zamiast grzmieć i wyciągać surowe konsekwencje siedzi cicho.

  Nowi pracownicy w ministerstwach i podległych im urzędach mnożą się jak grzyby po deszczu. Już w październiku wyborcy rozliczą szefa rządu z obietnicy cięć urzędniczych posadek w administracji.

+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   

Podobne wątki

ciekawe strony internetowe