+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Do 2017 roku zapomnimy o hasłach? 1. #1
  koczan88
  Moderator koczan88 is on a distinguished road
  Siła Reputacji
  10

  Domyślnie Do 2017 roku zapomnimy o hasłach?

  Zamiast przy użyciu trudnych do zapamiętania ciągów, autoryzacji będziemy dokonywali, wykorzystując nasze unikalne DNA - taką wizję przyszłości snuje firma IBM.  Amerykański IBM zapowiedział, że w ciągu najbliższych pięciu lat możemy być świadkami rewolucji na rynku bezpieczeństwa. Hasła, które trudno zapamiętać i często łatwo wykraść, mają odejść w zapomnienie.


  Zamiast ciągów znaków, powszechne stanie się skanowanie biometryczne (np. siatkówki oka), a także rozpoznawanie głosu. W ten sposób mamy się w przyszłości nie tylko logować do najpopularniejszych witryn w sieci, ale również potwierdzać transakcje czy wypłacać pieniądze z bankomatu.

  Ułatwienia, które mają nadejść w najbliższych latach, nie są jednak pozbawione wad. Prawdopodobnie znacznie łatwiej wymusić na kimś wypowiedzenie kilku słów czy zeskanowanie oka, niż wydobyć przechowywane w umyśle hasło. W tym jednak może tkwić cały problem: wiele osób zapisuje swoje hasła w nieodpowiednich miejscach, co dla włamywaczy jest ogromnym ułatwieniem.

  Warto przypomnieć, że internauci nie są również zbyt kreatywni, jeśli chodzi o wymyślanie unikalnych ciągów znaków. Najczęstsze frazy to te, które jako pierwsze przychodzą do głowy podczas tworzenia haseł (np. "password") albo po prostu łatwo wpisać je z klawiatury (np. "123456" albo "qwerty").


+ Odpowiedz na ten temat

Thread Information

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

   

Podobne wątki

ciekawe strony internetowe